מילון בניית אתרים
מילון מונחים משרד פרסום סקז – כל המושגים הבסיסים אותם אתה צריך בעת בניית אתרים.


פלאש (flash) - סרט נע או במונח המקצועי פלאש (טכנולוגיה מתוצרת חברת macromedia - adobe) - התפתח בשנים האחרונות והוא מיועד הן להמחשת קול והן להמחשת תנועה גם על מחשב מקומי וכמובן בשילוב בדפי אינטרנט.

מה ניתן לעשות בעזרת טכנולוגיית הפלאש:

ניתן ליצור אנימציות הכוללות תנועה וקול היוצרות תחושה של סרט נע - חי.

ניתן לראות באתר שלנו את הסטריפ העליון אשר נבנה בעזרת תוכנה זו - בעת מגע או עמידה ובכלל בכניסה לאתר.

כיום משתמשים בטכנולוגיית הפלאש כדי לבנות ממשקים מורכבים ואנימציות מדהימות שיעזרו לשדרג כל אתר ויתנו תחושה של חי - פלאש מקצועי גורם לגולש לעשות וואו!

התוכנה נתמכת בכל הדפדפנים המודרניים אך יש צורך להגדיר בקובץ ה- HTML בעזרת מספר קודים את ההתאמה לכל הדפדפנים.HyperText Markup Language - HTML- שפת המקור, שפת סימון ליצירה ועיצוב עמודי אינטרנט המוגדרת כיישום SGML פשוט.

ה- HTML מהווה כיום תקן ברשת האינטרנט, וחוקי הכתיבה בעזרתה מוגדרים על ידי ארגון בינלאומי, ה-W3C. הגרסה הנוכחית של התקן היא HTML 4.01.
משפיע מאוד על קידום אתרים.


דומיין domain - דומיין הוא למעשה שם המתחם של האתר שלך שבעצם משמש ככתובת שלך. בעזרת הכתובת היחודית שלך לאתר ניתן להבדיל אותו מאתרים אחרים. כמו כתובת לבית או מספר טלפון. לשם המתחם שלך יכולות להיות סיומות שונות על-פי אזור מגורים בעולם או הגדרת האתר.

בפירוט:

www=World Wide Web

skz=הכתובת היחודית של משרד פרסום סקז

co.il = סיומת שם המתחם שלנו המגדירה את מיקום העסק שלנו - בישראל.

שרת server - שרת זה מחשב המריץ תוכנת שרת ונותן שירותים למחשבים אחרים.
ישנם דרישות גבוהות מהחומרה ממחשב זה בשל הזמינות הנדרשת, השרידות, הגיבוי ועוד.
ככל שהחומרה בשרת חזקה יותר כך המהירות גבוהה יותר וסיכוי התקלות נמוך יותר.

בארץ פועלות מספר חוות שרתים של חברות האינטרנט הגדולות , אינטרנט זהב, בזק ועוד..
בחוות שרתים של החברות הגדולות מצויים גם השרתים של חברות אחסון פרטיות המספקות שירותי אחסון שונים וסוגי שרתים המתאימים לאחסון.


אחסון storage ,hosting - פעולת אחסון המידע על השרת. השרתים שנמצאים בחווה מאפשרים הצגה של דפי אינטרנט או קבצים מאוחסנים על גביהם. זה הסיבה שעל השרות להיות חזק הרי הוא צריך לעבוד ללא הפסקה ולהציג את האתר שלך.


PHP - לשפת PHP יש מפרש (Interpreter) המותקן בשרת האינטרנט. תפקיד המפרש להריץ תסריטים (Scripts) ב-PHP. הכיצד? ע"י שימוש במשאבים של מחשב השרת. למעשה רוב האתרים הגדולים בעולם היות בנויים באמצעות PHP, ניתן ליצור בעזרת שפת ה- PHP דפי Web דינמיים (אתרים דינמיים) בשילוב משיכת נתונים מבסיסי נתונים. ה-PHP גורם לאתר שלך להיות דינאמי, קליטת מידע ופליטת מידע על-פי הגדרתך.ASP - ‏Active Server Pages - טכנולוגיית ה-ASP היא מבית מיקרוסופט והיא מאפשרת תכנות בשפות ActiveX Scripting. התוכנות המוכרות והנפוצות ביותר בתחום הן VBScript ו־JScript. קטעי הקוד למעשה משתמשים באובייקטים שמספקת ASP כדי לתקשר עם הלקוח ועם השרת, וכך ליצור אתר דינמי. מאוד שכיח בימנו.ASP.NET - טכנולוגיה ליישומי אינטרנט בצד השרת. ASP.NET עוברת הידור (זה בדרך כלל בשרת, לפעמים במחשב של המתכנת) הקוד המקומפל רץ בזמן שהוא עושה שימוש במשאבים של מחשב השרת. באמצעות ASP.NET למעשה ניתן ליצור אתרים דינמיים בשילוב נתונים מבסיסי נתונים. ה-ASP.NET מנתח את המידע ויוצר פלט.בסיס נתונים database -בסיס הנתונים הוא האמצעי המשמש לאחסון מסודר של הנתונים בשרת, לשם קליטה, פליטה ועיבוד.
בסיסי נתונים נפוצים היום אשר עושים בהם שימוש הינם: MySQL, SQL Server, Oracle, Access, DB2, PostgreSQL.


FTP - FILE TTANSFER PROTOCOL - פרוטוקול תקשורת מבוסס TCP אשר בעזרתו ניתן להעביר קבצים בין מחשבים בעלי מערכות הפעלה שאינן זהות בהכרח. בהלכה למעשה אנו משתמשים בתוכנת ה- FTP להעלאת קבצים לשרת.
שלום וברוכים הבאים למשרד פרסום | חברת פרסום סקז ההתמחות שלנו היא פרסום בגוגל.
Copyright Skz.co.il © בניית אתרים | עורך דין בחיפה | עורך דין בצפון | עורך דין בקריות


הורוסקופ יומי | בלוג בחינם | מזרנים | מזרן | מיטות מתכווננות | סרטונים מצחיקים | מזרן